Dobrá zpráva! Jsme on-line a fungujeme dál! Veškerá expedice a doručování zásilek je bez omezení!

Elektrický gril WEBER Q 1400, Dark Grey (šedý)

Kód: 52020079
7 990 Kč / ks 6 603,31 Kč bez DPH
Externí sklad, 7 dní

Detailní informace

Detailní popis produktu

Elektrický gril WEBER Q 1400 Dark Grey

Evoluce ve světě grilování: Elektrické grily WEBER se zárukou zachování grilovacího aroma díky optimální výkonnosti. Zasuňte zástrčku do zásuvky a požitek z grilování může začít. Elektrické grily od firmy WEBER jsou ideálním řešením všude tam, kde není možné grilování na dřevěném uhlí či plynovém grilu. Nízká spotřeba energie při pohádkovém výkonu 2.2 kW nadchne každého příznivce grilování.

Vlastnosti grilu:

 • Téměř kompletně smontovaný: možné okamžité použití
 • Poklop a plášť z lehké a pevné hliníkové litiny: snadné čištění a dlouhá životnost
 • Porcelánem smaltovaný litinový grilovací rošt: zajišťuje rovnoměrné rozdělení tepla
 • Velké topné těleso: rozděluje žár rovnoměrně po celé grilovací ploše a zajišťuje stejnoměrné opékání
 • Samočistící spirála
 • Plynule nastavitelný teplotní regulátor
 • Vyjímatelná nádoba na zachycení odkapávajících tuků a šťáv
 • Rám z nylonu ze skelných vláken: dlouhá životnost, odolný vůči žáru a povětrnostním vlivům

Parametry:

 • Grilovací plocha: 43 x 32 cm
 • Výkon 2.2 kW
 • Výška při otevřeném poklopu: 58,5 cm
 • Šířka: 66 cm
 • Hloubka: 43,5 cm
 • Délka kabelu: 1,8 m
 • Váha: 11 kg
 • Záruka: 2 roky, na hliníkové díly 5 let
 • Barva: Dark Grey - tmavošedá

Doplňkové parametry

Kategorie: Elektrické grily Weber
Záruka: 2 roky

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

logo-weber

Společnost Weber-Stephen Products Co. se sídlem v americkém Chicagu je světovým výrobcem špičkových grilů a jejich příslušenství. Již od roku 1952, kdy George Stephen vynalezl první kotlový gril, je značka Weber® lídrem a stále také největším inovátorem mezi výrobci grilů.

Právě kotlový gril Weber® určuje již déle než pět desetiletí tvar kvalitních grilů. A právě tento robustní, avšak dnes už velmi elegantní gril vytvořil kulturu venkovního vaření. Je zosobněním společnosti, jež důvěřovala svým vlastním produktům dlouho předtím, než byla všeobecně přijata a než si uvědomila, že vytvořila světovou ikonu grilování - kotlový gril Weber. Zárověň je značka Weber® také jednou z nejnapodobovanějších značek na světě. Originál je však pouze jeden, a pouze Weber vám garantuje špičkovou kvalitu všech svých grilů.

Odkaz George Stephena je vidět i dnes, skrz jeho dvanáct dětí, které vychoval a které nyní pokračují v jeho práci u společnosti Weber-Stephen. Možná právě proto, že se za značkou Weber skrývá stále rodinná firma, dokáže dát něco co jiné značky nedokážou. Slibujeme, že pokud jednou zkusíte grilování s jakýmkoliv grilem Weber, už nikdy nebudete chtít jiný.

Grilováním s Weberem se z fanouška grilování stává mistr....

Od lodní bojky ke kotlovému grilu

Některé jsou zábavné, některé neobyčejné - příběhy o vynálezcích a vynálezech. Do řady těch „neobyčejných“ patří i nápad udělat z bojky gril s poklopem. George Stephen takto přišel k první myšlence na kotlový gril, a tím a mnoha následnými modely vnesl revoluci do nejprve americké a následně i globální kultury grilování.

Doba před vynálezem kotlového grilu se vyznačovala používáním cihlových grilů. Pro celou Ameriku bylo typické používání otevřených grilů postavených z cihel. Nevýhod sebou tyto grily nesly několik: nebyly mobilní, při nepříznivém počasí díky chybějícímu poklopu nebyly použitelné a často způsobovaly požár. Kromě toho ani kulinářský požitek nebyl nijak valný: poletující popel se usazoval na oblečení i na mase a to, co nakonec skončilo na talíři, bylo často připálené a špatně uvařené.

Jako velký příznivec grilování, milovník dobrého jídla a otec jedenácti dětí se George Stephen vždy znovu zlobil kvůli všem těmto svízelům, které grilování provázely. Za špatného počasí byl člověk nucen hledat si nějaké přístřeší a nechávat tak hořící cihlový gril bez kontroly. George Stephen se na nevyhovující situaci nejenom zlobil, ale hledal i řešení. Po mnoha experimentech ho v roce 1952 přivedl při plachtění pohled na bóji k rozhodujícímu nápadu. Rozdělil kovovou bóji na dvě části, spodní použil jako kotel, opatřil ji nožkami a horní část bóje použil jako poklop - prototyp kotlového grilu byl na světě, a tím i položen základní kámen pro společnost Weber–Stephen Products Co.

Tento nový způsob grilování přinesl zásadní změnu, a to kontrolovatelnost procesu grilování. Přestože dosažení rozmanitosti při přípravě pokrmů na grilu nebylo původním Stephenovým cílem, mohlo se díky jeho vynálezu volit mezi pomalým, nepřímým a rychlým a přímým grilováním. Dnes světoznámý Weberův kotlový gril proměnil v krátké době vzhled amerických zahrad a stal se symbolem grilování.