Gril na dřevěné uhlí WEBER Compact Kettle 57 cm

Kód: 1321004
3 990 Kč / ks 3 297,52 Kč bez DPH
Externí sklad, 7 dní

Detailní informace

Detailní popis produktu

Gril na dřevěné uhlí WEBER Compact Kettle 57 cm

Malý ale skvělý: firma WEBER nabízí optimální modely kotlových grilů na dřevěné uhlí pro začátečníky, ty z vás, kteří jsou rádi mobilní či mají ke grilování např. malý balkón. Vše je samozřejmě ve stejné kvalitě WEBER - stejně jako u velkých modelů.

Vlastnosti grilu:

 • Pro přímé i nepřímé grilování
 • Pevná, stabilní konstrukce, snadná montáž
 • Madla na poklopu s tepelným štítem (ochrání proti popálení): odolné vůči žáru a povětrnostním vlivům
 • Trojmo niklovaný grilovací rošt: stabilní a snadno se čistí
 • Antikorozní odnímatelná miska k zachycení popela: pro snadnější manipulaci a likvidaci popela 
 • Dávkovač briket: přesné odměření množství briket
 • Hliníkové nohy a třikrát povrstvený nožní trojúhelník, kola odolná proti zničení a povětrnostním vlivům: umožňují bezpečný pohyb grilu
 • Dlouhá životnost: žádné propálení, proreznutí ani vyblednutí
 • Návod k obsluze WEBER s recepty 

Parametry:

 • Průměr roštu: 57 cm
 • Výška: 91 cm
 • Šířka: 61 cm
 • Váha: 7 kg
 • Barva: černá
 • Záruka: 2 roky, kotel a poklop 10 let

Doplňkové parametry

Kategorie: Grily na dřevěné uhlí Weber
Záruka: 10 let

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:

logo-weber

Společnost Weber-Stephen Products Co. se sídlem v americkém Chicagu je světovým výrobcem špičkových grilů a jejich příslušenství. Již od roku 1952, kdy George Stephen vynalezl první kotlový gril, je značka Weber® lídrem a stále také největším inovátorem mezi výrobci grilů.

Právě kotlový gril Weber® určuje již déle než pět desetiletí tvar kvalitních grilů. A právě tento robustní, avšak dnes už velmi elegantní gril vytvořil kulturu venkovního vaření. Je zosobněním společnosti, jež důvěřovala svým vlastním produktům dlouho předtím, než byla všeobecně přijata a než si uvědomila, že vytvořila světovou ikonu grilování - kotlový gril Weber. Zárověň je značka Weber® také jednou z nejnapodobovanějších značek na světě. Originál je však pouze jeden, a pouze Weber vám garantuje špičkovou kvalitu všech svých grilů.

Odkaz George Stephena je vidět i dnes, skrz jeho dvanáct dětí, které vychoval a které nyní pokračují v jeho práci u společnosti Weber-Stephen. Možná právě proto, že se za značkou Weber skrývá stále rodinná firma, dokáže dát něco co jiné značky nedokážou. Slibujeme, že pokud jednou zkusíte grilování s jakýmkoliv grilem Weber, už nikdy nebudete chtít jiný.

Grilováním s Weberem se z fanouška grilování stává mistr....

Od lodní bojky ke kotlovému grilu

Některé jsou zábavné, některé neobyčejné - příběhy o vynálezcích a vynálezech. Do řady těch „neobyčejných“ patří i nápad udělat z bojky gril s poklopem. George Stephen takto přišel k první myšlence na kotlový gril, a tím a mnoha následnými modely vnesl revoluci do nejprve americké a následně i globální kultury grilování.

Doba před vynálezem kotlového grilu se vyznačovala používáním cihlových grilů. Pro celou Ameriku bylo typické používání otevřených grilů postavených z cihel. Nevýhod sebou tyto grily nesly několik: nebyly mobilní, při nepříznivém počasí díky chybějícímu poklopu nebyly použitelné a často způsobovaly požár. Kromě toho ani kulinářský požitek nebyl nijak valný: poletující popel se usazoval na oblečení i na mase a to, co nakonec skončilo na talíři, bylo často připálené a špatně uvařené.

Jako velký příznivec grilování, milovník dobrého jídla a otec jedenácti dětí se George Stephen vždy znovu zlobil kvůli všem těmto svízelům, které grilování provázely. Za špatného počasí byl člověk nucen hledat si nějaké přístřeší a nechávat tak hořící cihlový gril bez kontroly. George Stephen se na nevyhovující situaci nejenom zlobil, ale hledal i řešení. Po mnoha experimentech ho v roce 1952 přivedl při plachtění pohled na bóji k rozhodujícímu nápadu. Rozdělil kovovou bóji na dvě části, spodní použil jako kotel, opatřil ji nožkami a horní část bóje použil jako poklop - prototyp kotlového grilu byl na světě, a tím i položen základní kámen pro společnost Weber–Stephen Products Co.

Tento nový způsob grilování přinesl zásadní změnu, a to kontrolovatelnost procesu grilování. Přestože dosažení rozmanitosti při přípravě pokrmů na grilu nebylo původním Stephenovým cílem, mohlo se díky jeho vynálezu volit mezi pomalým, nepřímým a rychlým a přímým grilováním. Dnes světoznámý Weberův kotlový gril proměnil v krátké době vzhled amerických zahrad a stal se symbolem grilování.