Gril na dřevěné uhlí WEBER Smokey Joe Premium 37 cm Slate Blue

Kód: 1126804
2 290 Kč / ks 1 892,56 Kč bez DPH
Externí sklad, 7 dní

Detailní informace

Detailní popis produktu

Gril na dřevěné uhlí WEBER Smokey Joe Premium, Slate Blue (modrý) - průměr roštu 37 cm

Smokey Joe Premium je perfektní gril na cesty, ať při pikniku, na pláži nebo v parku - grilování na cestách se díky němu stává skvělou událostí. Jednoduchý  transport, kompaktnost a nízká hmotnost. Díky novým exkluzivním barevným modelům udává Weber nové trendy a vytváří ještě větší rozmanitost v designu grilování.

Vlastnosti grilu:

 • Pevné madlo z duroplastu s tepelným štítem: odolné vůči žáru a povětrnostním vlivům
 • Klip na přenášení: zajišťují poklop pro pohodlnou přepravu nebo ho přidržují na straně jako ochranu proti větru
 • Porcelánem smaltovaný poklop a kotel: Dlouhá životnost a snadné čištění
 • Větrací otvory z hliníku: Regulace žáru, jednoduché zapalování, vynikající výsledky grilovaní, odolný vůči povětrnostním vlivům
 • Uzavřený kotel: zabraňuje vypadávání horkého popela
 • Dávkovač briket: přesné odměření množství briket
 • Návod k obsluze WEBER
 • Masivní palivový rošt
 • Trojmo niklovaný grilovací rošt: stabilní a snadno se čistí
 • Stojan se třemi nohami: pro bezpečnou stabilitu
 • Nohy a grilovací rošt z trojmo niklované oceli: Odolný vůči žáru a rezavění, dlouhá životnost

Parametry:

 • Průměr roštu: 37 cm
 • Výška: 45 cm
 • Hloubka: 42 cm
 • Váha: 4 kg
 • Barva: Wedgewood Blue, modrá

Záruka:

 • Kotel a poklop: 10 let na proreznutí, propálení
 • Čistící systém One-Touch: 5 let na proreznutí, propálení
 • Plastové komponenty: 5 let, kromě vyblednutí nebo změny barvy
 • Všechny zbývající díly: 2 roky

Doplňkové parametry

Kategorie: Grily na dřevěné uhlí Weber
Záruka: 10 let

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:

logo-weber

Společnost Weber-Stephen Products Co. se sídlem v americkém Chicagu je světovým výrobcem špičkových grilů a jejich příslušenství. Již od roku 1952, kdy George Stephen vynalezl první kotlový gril, je značka Weber® lídrem a stále také největším inovátorem mezi výrobci grilů.

Právě kotlový gril Weber® určuje již déle než pět desetiletí tvar kvalitních grilů. A právě tento robustní, avšak dnes už velmi elegantní gril vytvořil kulturu venkovního vaření. Je zosobněním společnosti, jež důvěřovala svým vlastním produktům dlouho předtím, než byla všeobecně přijata a než si uvědomila, že vytvořila světovou ikonu grilování - kotlový gril Weber. Zárověň je značka Weber® také jednou z nejnapodobovanějších značek na světě. Originál je však pouze jeden, a pouze Weber vám garantuje špičkovou kvalitu všech svých grilů.

Odkaz George Stephena je vidět i dnes, skrz jeho dvanáct dětí, které vychoval a které nyní pokračují v jeho práci u společnosti Weber-Stephen. Možná právě proto, že se za značkou Weber skrývá stále rodinná firma, dokáže dát něco co jiné značky nedokážou. Slibujeme, že pokud jednou zkusíte grilování s jakýmkoliv grilem Weber, už nikdy nebudete chtít jiný.

Grilováním s Weberem se z fanouška grilování stává mistr....

Od lodní bojky ke kotlovému grilu

Některé jsou zábavné, některé neobyčejné - příběhy o vynálezcích a vynálezech. Do řady těch „neobyčejných“ patří i nápad udělat z bojky gril s poklopem. George Stephen takto přišel k první myšlence na kotlový gril, a tím a mnoha následnými modely vnesl revoluci do nejprve americké a následně i globální kultury grilování.

Doba před vynálezem kotlového grilu se vyznačovala používáním cihlových grilů. Pro celou Ameriku bylo typické používání otevřených grilů postavených z cihel. Nevýhod sebou tyto grily nesly několik: nebyly mobilní, při nepříznivém počasí díky chybějícímu poklopu nebyly použitelné a často způsobovaly požár. Kromě toho ani kulinářský požitek nebyl nijak valný: poletující popel se usazoval na oblečení i na mase a to, co nakonec skončilo na talíři, bylo často připálené a špatně uvařené.

Jako velký příznivec grilování, milovník dobrého jídla a otec jedenácti dětí se George Stephen vždy znovu zlobil kvůli všem těmto svízelům, které grilování provázely. Za špatného počasí byl člověk nucen hledat si nějaké přístřeší a nechávat tak hořící cihlový gril bez kontroly. George Stephen se na nevyhovující situaci nejenom zlobil, ale hledal i řešení. Po mnoha experimentech ho v roce 1952 přivedl při plachtění pohled na bóji k rozhodujícímu nápadu. Rozdělil kovovou bóji na dvě části, spodní použil jako kotel, opatřil ji nožkami a horní část bóje použil jako poklop - prototyp kotlového grilu byl na světě, a tím i položen základní kámen pro společnost Weber–Stephen Products Co.

Tento nový způsob grilování přinesl zásadní změnu, a to kontrolovatelnost procesu grilování. Přestože dosažení rozmanitosti při přípravě pokrmů na grilu nebylo původním Stephenovým cílem, mohlo se díky jeho vynálezu volit mezi pomalým, nepřímým a rychlým a přímým grilováním. Dnes světoznámý Weberův kotlový gril proměnil v krátké době vzhled amerických zahrad a stal se symbolem grilování.